Omurtak Cad. Özüm Apt.

Kat : 1 D : 5

Çorlu / TEKİRDAĞ

0282 650 15 50

Pazartesi - Cuma
09:00 - 20:00

Cumartesi
09:00 - 19:00

Siteiçi Arama

Ziyaretçi

Klinikte Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Nedir?

Çeşitli nedenlerle koyulaşmış dişlerin rengini daha açık hale getirmek için uygulanan işleme diş beyazlatma(bleaching) denir. Oksijen açığa çıkaran maddelerin diş sert dokusuna uygulanması sonucu dişin renginde açılma sağlanır.

Beyazlatma İşlemi Nasıl Uygulanır?

İki tip diş beyazlatma yöntemi vardır. Bunlardan ilki hekim tarafından muayenehane ortamında uygulanan yöntemdir. Bu yöntemde, diş çevresi yumuşak dokularda gerekli koruyucu önlemler alındıktan sonra beyazlatma ajanı dişler üzerine uygulanır ve ışıkla aktive edilir. İşlem sonrası sonuç hemen gözlenir.


İkinci yöntem olan ev tipi beyazlatmada ise hasta ağzından alınan ölçülerden elde edilen kişiye özel kalıplara diş hekiminin verdiği beyazlatma ajanı uygulanarak dişlere yerleştirilir. Kulanılan beyazlatma maddesine, renklenmenin derecesine ve istenen beyazlık derecesi gibi etkenlere bağlı olmakla birlikte günde 6-8 saatlik uygulama 1-4 hafta süresince uygulanır.

Beyazlatma İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Dişlerindeki renklenmeden şikayeti olan hemen herkese diş hekiminin muayenesi sonucu gerekli şartları sağlaması halinde uygulanabilir

Güvenli Midir?

Yapılan araştırmalara göre diş beyazlatma işlemi diş hekimi gözetiminde yapıldığında oldukça etkin ve güvenli bir işlemdir. İşlem sonrası birkaç gün süreyle diş hassasiyeti görülmesi normal bir durumdur, flor uygulaması ve hekiminizin önereceği diş macunuyla önemli derecede azalacaktır.