Omurtak Cad. Özüm Apt.

Kat : 1 D : 5

Çorlu / TEKİRDAĞ

0282 650 15 50

Pazartesi - Cuma
09:00 - 20:00

Cumartesi
09:00 - 19:00

Siteiçi Arama

Ziyaretçi

İmplant Nedir?

İmplant diş eksikliklerinin giderilmesi için çene kemiklerine yerleştirilen ve diş köklerini taklit eden titanyum parçalardır. Doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe ve ekipmanla uygulandığında diş implantı, hasta ve hekim açısından yüz güldürücü sonuçlar veren bir tedavi şeklidir.

Kimlere İmplant Uygulanır?

Kısmi veya tam dişsizlik vakalarında,yatay ve dikey boyutta yeterli kemik desteği olan tüm erişkin hastalara implant yapılabilir(yeterli kemik desteği olmayan durumlarda doğal veya yapay kemik ilavesi yapılarak implant uygulanabilir). Bazı sistemik hastalıklarda(diabet gibi) hastalığın kontrol altında olması halinde basit önlemler alınarak implant yapılabilir.

İmplant Nasıl Yapılır?

Detaylı bir muayene, alınan ölçüler ve görüntüleme yöntemlerinin ışığında planlama yapıldıktan sonra lokal anestezi altında uygulama yapılır. uygulama sonrası kemik implant bağlantısının gerçekleşmesi için genelde 2- 3 ay gibi bi süre beklenir. bu süreçte geçici protez uygulanabilir. bekleme süresi dolunca implant üzerinde gerekli hazırlıklar tamamlanıp kalıcı protez yapılır.