Omurtak Cad. Özüm Apt.

Kat : 1 D : 5

Çorlu / TEKİRDAĞ

0282 650 15 50

Pazartesi - Cuma
09:00 - 20:00

Cumartesi
09:00 - 19:00

Siteiçi Arama

Ziyaretçi

Estetik Diş Hekimliği

LAMİNATE VENEER (PORSELEN LAMİNA)

dişlerin ön yüzeyine uygulanan porselen yaprak diyebileceğimiz bir uygulamadır.

Dişin ön yüzeyinden çok az mikterda aşındırma yapıldıktan sonra ölçü alınır. Model üzerinde hazırlandıktan sonra prova yapılıp dişe yapıştırılır. Görünümü oldukça doğal ve estetiktir.

- Dişlerde aralanma durumunda
- diş formundan memnun olmayanlara
- Diş renklenmelerinde(beyazlatmayla giderilemeyen)
- Ön bölgedeki kırık veya aşınmış dişlerde uygulanabilir.

Porselen Dolgular

Labaratuar ortamında hazırlanan estetik ve dayanıklı dolgulardır. Özellikle büyük dolgu gerektiren durumlarda dayanıklılığı nedeniyle uygulanır. Labaratuar ortamında hazırlandıktan sonra özel tekniklerle dişe yapıştırılır. Diş ve dişetiyle biyolojik olarak oldukça uyumludur.

Kompozit Dolgular

Beyaz dolgu olarak da bilinen dolgulardır. Önceleri sadece ön dişlerde uygulanırken zamanla özellikleri geliştirilip dayanıklılığı arttırılarak arka dişlerde başarıyla uygulanmaya başlanmıştır. Hassas bir uygulama gerektirir. Kozmetik işlemlerde(diş renk ve biçiminin değiştirilmesi gibi) de oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır.

Dişeti Estetiği (Gingivoplasti)

Güzel bir gülüş ancak sağlıklı diş ve dişetleri ile mümkün olabilmektedir. Rutin kontroller sırasında yapılan diş temizlikleri ve gerekirse diş eti düzenlemeleri estetik ve sağlıklı bir gülüş için vazgeçilmez uygulamalardır. Diş eti konturlarının küçük cerrahi operasyonlarla basitçe hizalanması  bazı durumlarda doğal ve estetik gülümseme için yeterli olabilmektedir.